Hulp aan Mr Sonko en zijn gezin
In het dorpje Makumbaya woont de 48 jarig Abdoulie Sonko met zijn vrouw en kind, een beroerte in 2023 veranderde zijn leven: van beveiliger tot een noodsituatie
Onze vrijwilliger Ebrima leidde ons maart 2025 naar Makumbaya, waar we Abdoulie ontmoetten. Deze 48-jarige man, voorheen trots beveiliger, werd anderhalf jaar geleden getroffen door een beroerte die hem halfzijdig verlamde. Zijn leven en dat van zijn gezin stonden abrupt op hun kop.
Abdoulie, zijn geestelijk beperkte vrouw en hun kinderen verblijven nu er geen inkomen meer is jn een stoffige bouwval dat geen enkele vorm van comfort biedt. Er is geen stroom of water. Bij binnenkomst kwam de urinegeur ons tegemoet, wat de schrijnende situatie direct duidelijk maakte. Dagenlang zit Abdoulie binnen, zoekend naar manieren om zijn gezin te ondersteunen, wat door zijn beperkingen onmogelijk is. Hij is afhankelijk van wat hij krijgt.
Zijn diepste wens raakte ons: “een simpel matras voor mijn twee kinderen.” Ze slapen nu op een vies stuk schuimrubber. Ook zijn eigen doorgezakte bed belemmert zijn herstel. Ondanks deze schrijnende omstandigheden blijft Abdoulie hoopvol en toont hij een indrukwekkende veerkracht. Het was tijd voor actie we willen dit gezin een klein verschil gunnen. Je gunt dit je ergste vijand niet.
We zijn direct een actie gestart en hebben binnen daardoor binnen een paar dagen twee nieuwe bedden kunnen kopen, inclusief matrassen en beddengoed, mooi zeil voor op de vloer gekocht en gelegd.
Bovendien hebben we een solar paneeltje met een ventilator aangeschaft, zodat er licht is en hun huisje gelucht kan worden. Met man en macht hebben we het huis schoongemaakt, malarianetten opgehangen en ook 2 stoeltjes gekocht. Voor Abdoulie hebben we een driepoot geleverd, zodat hij wat mobieler is en hierdoor naar buiten kan en ook zelf naar de lokale wc.
Wat een verschil en het gezin leeft voor zover dat nu mogelijk is in een leefbaar en opgeruimd onderkomen.
De glimlach van meneer Sonko en zijn gezin zullen wij nooit vergeten.
We houden uiteraard een oogje in het zeil om dit gezin verder te kunnen helpen.
De take care foundation zorgt overigens voor het medische gedeelte van de heer Sonko.